MERHABA

Yaşadığımız bu salgın süreci hepimize zor geldi. Kimimiz önce sıkıldık, bunaldık, kimimiz dinlendik, kimimiz kendimize geldik.

2002’de Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdiğimden beri çok yoğun bir şekilde çalışıyorum. E edebiyat öğretmenlerinin kaderidir biraz iş yükü fazlalığı.

Bir taraftan dersler, bir taraftan belirli gün ve hafta hazırlıkları, yarışmalar, komisyonlar, kurslar, eh biraz da tiyatro sevdalısı olunca da her yıl sahnelenen tiyatro oyunları derken yıllar geçmiş.

Oturmaya alışık bir insan olmayınca sıkıldım ilkin salgın sürecinde. Sonra üretemeyince mutsuz olduğumu da fark ettim. Online eğitim de mutsuzluğumuzu fazlasıyla arttırdı. Sürekli kesilen elektrikler, yaşanan internet sorunları, dersteyken sistemin atması gibi sorunlar öğrencilerime ulaşamadığım duygusunu ortaya çıkardı.

Böylece yıllarca biriktirdiğim ders notlarımı, çalışma sorularımı, belgelerimi düzenleyerek paylaşmaya karar verdim. Aslında uzun zamandır istediğim, hayalini kurduğum ama zamansızlıktan da bir türlü gerçekleştiremediğim bu projemi hayata geçirmeye karar verdim. Nasıl olsa evdeyiz ve bolca zamanım var.

Hedefim öncelikle lise öğrencilerine ders notu açısından kaynaklık etmek, online derste sorun yaşayan öğrencilerimize youtube kanalımdaki videolarımla dersleri sunmak, daha sonra örnek yazılı sorularıyla, çalışma sorularıyla yazılılara hazırlamak aslında… İleriki zamanlarda online testleri de hazırlamayı planlıyorum.

Bu salgın sürecini birlikte en verimli şekilde geçirmeyi umuyorum. 🙂